Home / admin

admin

בניית אתרים לעסקים

כל עסק שמכבד את עצמו מחזיק בפינת אינטרנט קטנה משלו, בעזרתה הוא מצליח להגיע לקהל.

היום, רוב מי שמחפש כל דבר הוא יחפש אותו במנוע החיפוש של גוגל ולכן חשוב מאוד להיות נוכח בעולם האינטרנטי ולעשות בניית אתר.

על כן, בניית אתרים לעסקים הפכה פופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות וכמעט כל בית עסק משתמש בה בבניית אתר כזה או אחר, על מנת ליצור פלטפורמה אינטרנטית עבורו.

בניית אתרים לעסקים זה עסק שמגלגל הרבה מאד כספים כבר שנים ארוכות, אך בשנים האחרונות ישנה עליה משמעותית בבתי העסק הקטנים שפונים לחברות אלו לבצע בניית אתר.

זאת מאחר וגם הם מבינים שהיום בלי בניית אתר אינטרנט מאוד קשה להגיע ללקוחות חדשים.

בין אם זה בניית אתר תדמית פשוט או מערכת מסועפת, בניית אתרים לעסקים תוכל ליצור אתר במיוחד לעסק, שיתאים באופן מלא עבורו.

חשיבות אתרי האינטרנט בעידן הנוכחי

אין מה לעשות, מי שלא שם באמת לא קיים.

זאת העוצמה האדירה של עידן האינטרנט (או אם תרצו 'עידן הגוגל').

בניית אתרים לעסקים מבטיחה שכל אתר שמעוניין להיות בתוצאות החיפוש יוכל להגיע אליו.

בתחום ההולך ומתחזק הזה בניית אתרים לעסקים הפכה יותר ויותר מבוססת, כשהיא מהווה חלק בלתי נפרד מגלגלי השיניים של עולם האינטרנט.

בעזרת חברת בניית אתרים לעסקים ותיקה ואמינה, יהיה ניתן לקבל שירות בניית אתר מקצועי בשלבי האפיון והפיתוח של  האתר, דרך האלמנטים העיצוביים בו וההנעה לפעולה בתוכו.

חברת בניית אתרים לעסקים תהיה כזה שתסייע לבית העסק להגיע ליותר לקוחות דרך בניית אתר האינטרנט שיפורסם בגוגל.

מטרת חברת בניית אתרים לעסקים בעת בניית אתר היא לגרום ללקוח הפוטנציאלי להישאר באתר כמה שיותר זמן ולעשות בו המרה כזאת או אחרת, שבסופו של יום תהפוך אותו ללקוח משתלם.

השכרת עצים לאירועים לשדרוג הרגע המיוחד שלכם

למה כדאי לשקול השכרת עצים לאירועים שלכם?

בזמן שאתם מתכננים את האירוע הבא שלכם, בין אם מדובר בחתונה, בר או בת מצווה או בריתה, אחד המרכיבים החשובים עליו תצטרכו לחשוב הוא תכנון העיצוב של חלל האירוע. העיצוב של המקום ישפיע גם על האווירה שתיווצר בקרב האורחים, וגם ייראה בכל התמונות שיצולמו בזמן האירוע. לא תמיד פשוט ליצור את המראה הנכון לאירוע שלכם. בחירה מומלצת עליה לא תתחרטו היא השכרה של עצים לשדרוג עיצוב האירוע. השכרת עצים לאירועים היא רעיון יצירתי במיוחד, שמאפשר לכם ליצור בחלל סגור או פתוח את הנוף המושלם בעיניכם. אין כמו אווירה של טבע בכדי לגרום לאורחים שלכם להרגיש הכי שמחים שיש, בנוסף לרקע הצבעוני הנהדר שיופיע בכל התמונות מן האירוע.

העצות החשובות להשכרת עצים לאירועים

קיימות חברות רבות המציעות השכרת עצים לאירועים. כאשר מחפשים את החברה הנכונה עבור השכרת עצים לאירועים, חשוב לבדוק כמה דברים. קודם כל, עליכם לחשוב אלו סוגי עצים הייתם רוצים לשכור ובאיזו כמות. חברות של השכרת עצים לאירועים שונות זו מזו בהיצע העצים שיש להן ובכמויות שהן מסוגלות לספק. חברה קטנה, למשל, תוכל בדרך כלל לספק מעט עצים, ותציע מגוון מצומצם של עצים אך מסוג ייחודי או נדיר יחסית. חברה גדולה תהיה הפוכה בדרך כלל במאפייניה, כך שתציע מגוון גדול של עצים הנחשבים לנפוצים יותר. הדבר הנוסף שתרצו לקחת בחשבון הוא אופן מיקום העצים בחלל האירוע. השכרת עצים לאירועים יכולה לכלול גם את שירותיו של מעצב, שיציע לכם רעיונות להצבה מוצלחת ויפה במיוחד של העצים המושכרים. כפי שראיתם, גם בהשכרת עצים לאירוע שלכם חשוב שתוודאו את כל הפרטים מראש, בכדי לממש את הרעיון העיצובי הנהדר שלכם בצורה הטובה ביותר.

חיטוב הגוף – איך מה ולמה

למה מתכוונים כשמדברים על חיטוב הגוף?

כיום מכירים בכל העולם בחשיבות הרבה שיש לפעילות גופנית, בשמירה על הבריאות ובשיפור המראה החיצוני. ישנם מונחים רבים המוזכרים בפרסומים לחדרי כושר וחוגי כושר, כמו חיזוק הגוף, פעילות אירובית, פעילות אנאירובית ועוד. ביניהם, המונח חיטוב הגוף מתייחס לשינוי מראה הגוף שלכם ועיצובו באמצעות פעילות גופנית. חיטוב הגוף קורה בפועל על ידי חיזוק השרירים והגדלת נפח השריר, במקביל לצמצום רקמות שומן. ככל שתתמידו יותר בפעילות גופנית המעודדת את חיטוב הגוף שלכם, התהליכים הפיסיולוגיים הללו יתגברו. תוכלו לראות איך גופכם משתנה אפילו תוך שבועות ספורים.

למה חשוב לשמור על חיטוב הגוף?

אנשים רבים מאמינים שהחשיבות המרכזית של ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע היא הפחתה במשקל, לשם שמירה על הבריאות. עם זאת, אמונה זו אינה מדויקת כלל. בריאות הגוף שלכם אינה תלויה רק במשקל שלכם, אלא מושפעת גם מתהליכים שקורים בגופכם כמו חילוף חומרים. חילוף חומרים יעיל מאפשר שימוש מיטבי במזון ליצירת אנרגיה לצורכי הגוף, תוך סילוק מהיר של הפסולת המיותרת. פסולת מיותרת יכולה להיות גם רעלנים המזיקים לגופכם, ועיכוב של הסילוק שלהם מהמערכת יכול לעורר מחלות שונות. חיטוב הגוף יכול להביא לשיפור ניכר בתהליך חילוף החומרים, לצד תרומתו לחיזוק השרירים ולשיפור המראה החיצוני שלכם.   

דוגמאות לפעילויות ספורטיביות השומרות על חיטוב הגוף

חיטוב הגוף שלכם יכול להתבצע בכמה דרכים. קודם כל, חוגי ספורט רבים מתמקדים בתרגילים שנועדו לעבוד על חיטוב הגוף. דרך נוספת היא הסתייעות במאמן אישי בחדר הכושר שלכם, שיתאים עבורכם תוכנית אישית. תוכלו לשתף אותו במטרות שלכם לאימון, כך שהתוכנית האישית שתיבנה עבורכם תכלול תרגילים המותאמים לשיפור חיטוב הגוף שלכם. לבסוף, תוכלו לחפש באינטרנט אתרי כושר המציאים תוכניות אימון מקוונות, שיאפשרו לכם לעבוד על חיטוב הגוף שלכם מבלי לצאת מהבית. לא משנה באיזו דרך תבחרו, אין ספק שתוך זמן קצר תוכלו כבר להרגיש את ההבדלים בגוף שלכם. 

כל מה שצריך לדעת כדי למצוא מעצב דירות יוקרה

גם אתם יכולים לגור בדירת יוקרה

אין תחושה טובה כמו הרגע בו אתם חוזרים מהעבודה, מטיול או אפילו סתם מקניות אל הבית שלכם. הבית הוא המקלט שלכם, בו אתם יכולים לנוח, להירגע ולעשות את הדברים שאתם אוהבים. אם אתם לא אוהבים אותו או את המראה שלו, החוויה היום יומית שלכם מביתכם תהיה שלילית. אין אדם שלא חולם לפעמים לעבור לגור בדירת יוקרה, בקומה גבוהה של בניין חדיש. פעם היה זה חלום שמעטים יכלו להגשים. היום, המצב כבר אחר. בעקבות התנופה הגדולה בבינוי בארץ ופתיחתם של פרויקטים רבים לבינוי, קיימים בנייני יוקרה רבים בערים שונות ברחבי הארץ. תוכלו לעבור לדירת חלומותיכם בקלות יותר מפעם, מבלי להתרחק כמעט מהאזור בו אתם גרים כעת. דירת היוקרה שלכם כעת נמצאת בהישג ידכם.

מעצב דירות יוקרה ישדרג את הבית החדש שלכם

אם אתם מתכננים את המעבר המיוחל לדירת היוקרה שלכם, לא כדאי להסתפק בהעברת הריהוט והחפצים שלכם מהבית הישן. סביר כי חלק ניכר מהריהוט הקודם שלכם לא יתאים לדירה החדשה, מה שיגרום לכם להרגיש שהיא לא מעוצבת בטוב טעם. כדאי לשכור את שירותיו של מעצב דירות יוקרה, שיסייע לכם לעשות את המעבר לחיים החדשים שלכם. כישוריו של מעצב דירות יוקרה, הכוללים ניסיון רב  בתחום ויכולת לאזן בין מגבלות החלל לבין טוב טעם, יאפשרו לכם לממש את הפוטנציאל המקסימלי של הדירה היוקרתית שלכם. יחד עם מעצב דירות יוקרה, תוכלו להפוך את החזון שלכם עבור הדירה החדשה למציאות. ניתן למצוא מעצב דירות יוקרה דרך חנויות הריהוט המובילות, או אפילו דרך השכנים החדשים שלכם בבניין אליו אתם עומדים לעבור. מומלץ לבקש מכל מעצב דירות יוקרה שתבחנו לראות עבודות קודמות שלו, כדי לוודא שהוא מתאים לסגנון שלכם. בסופו של דבר, עבור הדירה היוקרתית והחדישה שלכם כל ההשקעה הזו תהיה בהחלט שווה.

ISOX הגרסה הישראלית להנחיה האמריקאית

מהן תקנות ISOX?

תקנות SOX נחקקו בארצות הברית כדי להבטיח את בטיחות המשקיעים והציבור. התקנות נחקקו לאחר מספר מקרים בהן חברות גדולות הונו משקיעים בעזרת זיוף של דוחות כספיים, זיופים שההנחיה לביצוען הגיעה מהרמות הגבוהות ביותר בחברה. משקיעים אשר בטחו בדוחות הכספיים המפורטים, השקיעו את כל חסכונותיהם בהתאם לכך, וכאשר החברה נפלה אבד חלק גדול מרכושם. תקנות ISOX הן למעשה הגרסה הישראלית המצומצמת יותר של תקנות SOX האמריקאיות המקוריות. התקנות מגדירות את האחראיות האישית של מנהלים בחברה לדווח דיווחים תקופתיים אמינים. תקנות ISOX קובעות מהם הדוחות של המנהלים להגיש, כמעט בכל רמה בחברה, מתי עליהם להגיש אותם, ותחת איזה פיקוח. התקנות למעשה מייצרות מצב בו הציבור יכול לדעת בביטחון שהחברות מוסרות מידע אמין על מצבן, וכך לבחור האם הוא מעוניין להשקיע בהן או לא.

מדוע ישראל אינה מאמצת את הנוסח המלא של ההנחיות?

תקנות SOX האמריקאיות, בניגוד לתקנות ISOX הישראליות, מכילות מידע והנחיות מקיפות ומלאות יותר. ההנחיות האמריקאיות כוללות גם חקיקת ענישה על הפרת ההסכמים, והגדרה מדויקת של האשמים במקרה של דוחות אשר אינם תואמים למציאות. בישראל, הגרסה ISOX מופעלת. הסיבות לכך מגוונות וכוללות גורמים הקשורים לחברה בישראל, כמו גם להבדלים חקיקתיים. הציבור הישראלי, בהנחיית הבנקים וחברות פיננסיים, משקיע את כספיו באופן רחב יותר מאשר הציבור האמריקאי, ופורס את המניות שלו בכל רחבי העולם. מסיבות אלו, גם אם חברה ישראלית קורסת לאחר דיווחי סרק למשקיעים, הציבור לוו דווקא יפגע מכך באופן חמור, ולכן ISOX הן תקנות מספקות עבורו. זאת בשונה מהציבור האמריקאי, אשר נוטה לשים את כספו ברשות חברות אמריקאיות ענקיות. בנוסף, החקיקה הישראלית מקלה יותר מהאמריקאית, ולכן ISOX אינה יכולה להכיל את תקנות SOX הקשורות לענישה של עבירות צווארון לבן.

החלקת קראטין נוחה ואסטטית

החלקת השיער עושה את החיים לקלים יותר

עבור אנשים רבים, טיפוח וסידור השיער שואבים חלק ניכר מהזמן. סידור השיער בבוקר, הליכה למספרה לפני אירוע או עבור גזירת הקצוות הם כמה דוגמאות לתדירות בה אנשים נאלצים לטפל בשיער שלהם. כמובן שישנה חשיבות רבה לטיפוח השיער. טיפוח תדיר ישמור על שיערכם בריא, מלא ברק ובעל נפח. בעלי השיער המתולתל או הגלי יודעים בוודאי כמה קשה לטפח שיער כמו שלהם. סביר, כי הזמן שהם נאלצים להשקיע בסידורו ארוך בהרבה לעומת הזמן הנדרש לאנשים עם שיער חלק. למרות שכל סוגי השיער ייחודיים ויפים, ברור שלשיער חלק יש יתרונות רבים. זמן ההתעסקות בשיער חלק נמוך באופן משמעותי, ישנם פחות קשרים בשיער וקל לעצב אותו במהירות לאירועים חגיגיים. כיום, למזלם של כל אלו שנולדו בלי שיער חלק, ישנן טכניקות שונות להחלקת השיער שיאפשרו גם להם ליהנות משיער יפה ומסוגנן בלי השקעת מאמץ.

מהם היתרונות של החלקת קראטין?

כיום, ישנן כמה שיטות להחלקת שיער. ראשית, ניתן להחליק את השיער בבית באופן עצמאי, בעזרת מחליק או פן. החסרונות בשיטות אלה הן הצורך לחזור עליהן לאחר כל חפיפת שיער, בנוסף לכך שהן פוגמות באופן משמעותי בבריאות השיער. אצל ספרים מקצועיים קיימות היום כמה שיטות שנועדו להחליק את השיער לזמן ממושך יותר. החלקת קראטין היא השיטה המומלצת ביותר להחלקת שיערכם. יתרון ראשון של החלקת קראטין הוא השימוש בקראטין, חומר אשר באופן טבעי מרכיב את סיב השיערה. השימוש בחומר טבעי מביא לכך שביצוע החלקת קראטין הוא בריא יותר לשיער, לעומת סוגי החלקות אחרים בהם נעשה שימוש בכימיקלים. בנוסף, החלקת קראטין מחזיקה לתקופה של חודשים ספורים. כך, אם אתם מתלבטים האם להחליק את שיערכם, תוכלו לבצע החלקת קראטין ובמידה ולא תאהבו את המראה החדש שלכם שיערכם יחזור לקדמותו לאחר כמה חודשים. אין ספק, כי החלקת קראטין היא השילוב המושלם בין שיפור מראה שיערכם לבין שמירה על בריאותו.

צילומים חתונות ישמר רגעים שתרצו לזכור לנצח

חתונה היא אחד הרגעים בחייכם שלא תרצו לשכוח

סוף סוף הגיע היום בו החלטתם להתחתן. שלחתם לכולם כבר תמונה עם הטבעת, התקשרתם למשפחה ולחברים הקרובים ועכשיו הגיע הזמן להתחיל לתכנן את האירוע שלכם. אין ספק כי בנוגע לכל פרט כולל האוכל, הבגדים שתלבשו, מוסיקה או צילומים חתונות דורשות את הטוב ביותר. סביר שאתם כבר מדמיינים איך יהיה האירוע שלכם. בסופו של דבר, חתונה נמשכת רק מספר שעות ולכן תרצו לתעד את האירוע הזה באופן הכי אותנטי שאפשר. כך, תוכלו בכל רגע שתרצו בעתיד שלכם לחזור ולהיזכר יחד באירוע המרגש שהיה לכם. בזכות צילומים חתונות נשארות חקוקות לנצח בזיכרון של האורחים והמשפחה. לכן, אחת ההחלטות הכי חשובות שתעשו לקראת החתונה שלכם היא בחירת צוות הצילום של האירוע.

בכל הנוגע לבחירת צילומים חתונות דורשות סטנדרטיים גבוהים במיוחד

מאחר וחתונה אינה אירוע רגיל, תרצו למצוא צוות מנוסה אשר יעשה את העבודה הטובה ביותר באירוע שלכם. בכל הקשור לעריכת צילומים חתונות הן אתגר מיוחד הדורש ניסיון. לכן, חשוב לדרוש מהצלם שאתם מתכננים לשכור דוגמאות לצילומים שערך בחתונות נוספות. דבר נוסף שזוגות רבים אוהבים להוסיף לפני האירוע הוא צילומי חתונה של הזוג ולעתים של משפחותיהם והחברים הקרובים. בבחירת סט צילומים חתונות מאפשרות לצלם ולזוג להיות יצירתיים במיוחד. תוכלו למשל להצטלם במקום שאהוב על שניכם, במקום בו הכרתם לראשונה או באתר מפורסם באזור מגוריכם. כדאי להקשיב גם לרעיונותיו של הצלם, שבוודאי מכיר אתרי צילום סודיים באזורכם. שיקול נוסף בבחירת צלם הוא ההיבט הכלכלי. בכל הנוגע למחיר עבור צילומים חתונות אינן זולות. המחירים הגבוהים יחסית נובעים מהצורך של הצלם להביא עימו צוות של כמה צלמים, שיעזרו לו לתעד את כלל האורחים בחתונה ואת כל האירועים המתרחשים במהלכה. מומלץ לבצע השוואת מחירים מול כמה צלמים שמעניינים אתכם, כדי לוודא שתקבלו את המחיר הטוב ביותר. לסיכום, אין ספק שכאשר הדבר נוגע בביצוע צילומים חתונות דורשות תכנון משמעותי בכדי שתהיו הכי מרוצים שאפשר.

כיסאות למסעדות וההבדל בין הצלחה וכישלון

מדוע עדיף לרכוש כיסאות למסעדות מיד ראשונה?

כאשר מקימים מסעדה חדשה, ההבדל בין הצלחה אדירה לכישלון מוחלט עשוי להיות קטן. מסעדות הן אחד מבתי העסק אשר הסיכוי לסגירתם לאחר שנה אחת של פעילות בלבד הוא הגדול ביותר. לכן, חשוב מאוד להקפיד על כל פרט, ולמקסם את סיכויי ההצלחה של המיזם וההשקעה שלכם. כיסאות למסעדות הן דוגמא לאחד מהפרטים הקטנים אך בעלי החשיבות הרבה ביותר להצלחתכם. מסעדנים אשר בוחרים להסתפק בכיסאות יד שניה, למעשה משדרים לקהל הלקוחות מסר, אל תישארו הרבה זמן, שבו לאכול ולכו. למזנונים שנועדו לאכילה מהירה אולי מדובר בפתרון מספק, אך אם אתם רוצים לייצר עסק ברמה גבוה, כיסאות למסעדות מיד ראשונה הם הכרחיים.

על מה צריך להקפיד כאשר בוחרים כיסאות למסעדות?

בחירה של כיסאות למסעדות צריכה להיות מדויקת, ולהתאים לא רק לקהל הלקוחות שלכם, אלא גם למהות של המסעדה שלכם. מבחינת קהל הלקוחות, עליכם להקפיד שהכיסאות יהיו נוחים לישיבה, אך שעדיין יאפשרו אכילה. לעיתים כיסאות נוחים ורכים יוצרים מנח גוף הנשען אחורנית, מה שמקשה על אכילה מול שולחן. מבחינת קהל הלקוחות, עליכם לבחור כיסאות למסעדות שיתאימו מבחינת עיצוב, ומבנה. אם אתם מעוניינים לייצר מסעדה המכוונת לקהל צעיר, אשר האוכל הוא רק חלק מהחוויה בה, יתכן וכיסאות בר גבוהים יתאימו לכם. אם אתם רוצים לכוון לקהל מבוגר ומבוסס יותר, עליכם ללכת על כיסאות למסעדות בעלי מראה קלאסי יותר, שיהיו נוחים לישיבה גם למבוגרים.

אל תשכחו לסדר את הכיסאות באופן מוקפד

לעיתים, גם אם בוחרים כיסאות למסעדות בקפידה, ההצבה שלהם בחלל המסעדה פוגעת ביתרון שהם מספקים. בדקו שהכיסאות שרכשתם מתאימים לשולחנות האכילה, ושהם מספקים לסועדים מספיק מקום לרגלים ויכולת לנוע בלי להיתקל מיד בכיסא שמאחוריהם.  

אל תוותרו על במה למכירה באירוע שלכם

אל תוותרו על הבמה שלכם

כאשר מעלים מופע, משקיעים זמן רב בבחירת צוות השחקנים, בהשגת התקציב הדרוש, בארגון ההפקה מבחינת לוגיסטיקה, בהשגת אביזרי במה, במכירת כרטיסים ועוד. אחד מהדברים אשר אסור לוותר עליהם בשום אופן הוא הבסיס של המופע, הבמה. במה למכירה יכולה לעשות את המופע, או להחריב אותו. במה למכירה חייבת לאפשר לאומנים את החופש האומנותי הדרוש להם, על מנת להעלות את המופע הכי טוב שאפשר במגבלות הזמן והתקציב. פעמים רבות יש רצון לחסוך כסף בהפקה, ואחד הדברים הראשונים שמנסים לקצץ או רכישת במה. מדובר בטעות חמורה, מאחר והבמה יכולה בקריסה אחת קטנה להרוס מופע שעבדתם שנים ארוכות על יצירתו.

מהם הפרמטרים שחשוב לברר לפני רכישת במה?

מעבר לחשש משבירה של במה, כאשר בוחרים במה למכירה חשוב לוודא שהיא תאפשר ליוצרים להעלות מופע איכותי, ושתתן השראה ולא תבלום את החוש היצירתי שלהם. יש מספר פרמטרים שחשוב מאוד לברר לפני שניגשים לבחירת במה למכירה. קודם כל, חשוב מאוד לנסות להעריך את הגודל של הבמה הנחוצה לנו. במה למכירה יכולה להגיע במגוון עצום של גדלים, ועליכם לברר עם הבמאי מה הגודל הנחוץ לו על פי מספר המשתתפים ופעולותיהם. לאחר מכן, עליכם לנסות לחשוב על שינוע הבמה, ועל הצבתה. חלק מההופעות נערכות באולמות בגדלים שונים, מה שדורש במה למכירה שתוכל להיפרס בקלות ובמהירות. במה למכירה שתתאים לכך תהיה במה המורכבת ממספר יחידות שניתן לפרק ולהרכיב מחדש. השיקול האחרון הוא האם הבמה צפויה לשמש למופע ספציפי, או שיש לכם כוונה לעשות בה שימוש ארוך שנים במספר הופעות וטקסים. אם כן, יתכן מאוד ובמה מודולרית המאפשרת אחסון נוח והרכבה במגוון גדול של צורות תהיה הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

אספקת נפט סדירה היא חיונית לכל רבדי החיים

הנפט הוא אחד מדלקי המאובנים המספקים אנרגיה לחיים האנושיים כיום. הנפט משמש למספר רב של דברים, כולל מחימום הבית, הנעת כלי רכב, וייצור אנרגיה וחשמל. לכן, אספקת נפט סדירה היא בעלת חשיבות עצומה לכל מדינה. בעבר, פגיעות ואיומים על אספקת נפט היו עילה של ממש למלחמה. כך למשל כאשר פלש סדאם חוסיין לכווית, אחת מספקיות הנפט העיקריות של ארצות הברית, והצית את מלחמת המפרץ הראשונה. השימוש בנפט להפקת חשמל בישראל הוא עדיין נרחב מאוד, אך בגלל ניסיונות להפחית את פליטת גזי החממה וזיהום האוויר, חברת החשמל מתחילה לעשות שימוש נרחב יותר ויותר בגז טבעי, אשר נמצא בשפע בטריטוריה הימית של ישראל.

אספקת נפט תמשיך להיות רלוונטית גם בעתיד

החשיבות האדירה של אספקת נפט לא צפויה לדעוך בזמן הקרוב, בין השאר מאחר ומדינות מתפתחות צורכות כמויות הולכות וגדלות של אנרגיה כדי לאפשר צמיחה של התעשייה ושל רמת החיים של אזרחיהן. בעתיד, יתכן מאוד שהנושא של אספקת נפט יהפוך למעט פחות בוער, בגלל כניסה של טכניקות חדישות וירוקות לייצור אנרגיה. היום, מחירם של הלוחות הסולאריים צנח באופן משמעותי, מה שאפשר גם לחברות ענק וגם למשפחות להתחיל לייצר אנרגיה. המחיר של יחידת אנרגיה אשר מפיקים מלוח סולארי, הוא היום זול לא פחות משל ייצור באמצעות נפט. התקנת תחנות רוח, ושימוש באנרגיה הידראולית הם פתרונות נוספים. החיסרון המשמעותי של ייצור אנרגיה באמצעות לוחות סולאריים, אשר ככל הנראה בגללו אספקת נפט תישאר חיונית, הוא שאין היום פתרון טכנולוגי לאגירת כמויות גדולות של אנרגיה. הבטריות החדישות ביותר, המיוצרות מליתיום, אינן מסוגלות לאגור אנרגיה המספקת לתפעול מדינה שלמה, ומחירן יקר מאוד. לכן, אספקת נפט תמשיך להיות צורך של מדינות ואזרחים גם בעתיד הנראה לעין.